Asus Zenfone Batarya ömrü
Asus Zenfone Batarya ömrü

Asus Zenfone 5 telefonlarda bataryanın uzun süreli dayanması için yapılabilecek şeylerden bazılarını Zenfone 5 kullanıcıları için paylaşmak istedim.

Öncelikle telefon ayarlar menüsüne giriş yapıp Hakkında sekmesine tıklayıp, Derleme Numarası kısmına 7-8 kez tıkladıktan sonra geliştirici seçenekleri aktif olacaktr.

Geliştirici seçeneklerine giriş yapıp oradaki animasyon özelliklerini kapatmanız telefonun batarya süresini arttıracaktır.

Ayrıca telefonda hızlı ayarlar kısmında kolaylıkla açılıp kapatılabilen, Konum, Wi-fi, Bluetooth, Otomatik eşitleme vb. gibi özellikleri kullanmadığınız durumda kapalı tutmanız da batarya süresini uzatacaktır.

Ekran ışığını da auto değil de %50 seviyesi altında kullanmanızı öneririz. 

 

Bu yazı 10684 kez görüntülendi.
Konuya yorum yapın.
Konuyla ilgili yorumlar
Teşekkürler

Teşekkür ederim zenfone5 telefonum da şarj sorununu çözmek için herşeyi deniyorum. Bunları yapmanın bir miktar faydası oldu.

Web Site Tasarımı
Web sitenizi istediğiniz tasarımda, istediğiniz ihtiyaca uygun olarak hazırlayalım.

Yaptırmak istediğiniz web sitesiyle ilgili fiyat teklifimizi, fikirlerimizi almak için bize ulaşın.

Şirketiniz için Özel Yazılım
Şirketiniz için özel bir yazılıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle iletişime geçin şirketiniz için en kullanışlı yazılımları oluşturalım... web tasarım, web tasarım, Web tasarım, ucuz web sitesi, özer Bilgisayar yazılım, yazılım
Seo Çalışması
Web sitelerinin arama motorlarında ( Google, Yandex, Bing, Alexa vb.) üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalara SEO (Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu) denir.
Özer Bilgisayar Yazılım olarak Web sitenizin Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkması için çalışıyoruz ve en iyi iyileştirme tekniklerini kullanıyoruz.